Co jsou DOG TAGS neboli ID známky?

Dog tags neboli ID známky je neformální nicméně běžně používaný termín pro identifikační štítky, které používají vojáci. Pojmenování “dog tags” vzniklo díky jejich podobnosti s registračními známkami zvířat. Známky se standardně používají především k identifikaci mrtvých a raněných vojáků. Na dog tags jsou vyraženy osobní informace o vojácích a dále poskytují základní lékařské informace jako například krevní skupinu nebo některé armády uvádějí například historii očkování. Psí známky také často uvádějí náboženské preference.

Obecný originální formát standardního vojenského ID štítku (DOG TAGS neboli ID známky?) je následující:

Řádek 1: Příjmení (až 14 písmen)
Řádek 2: Jméno, iniciály, (15 písmen)
Řádek 3: Rodné číslo, Datum narození, nebo číslo sociálního pojištění (15 písmen)
Řádek 4: Krevní skupina, jednotka (15 písmen)
Řádek 5: Náboženské vyznání (např: “NO PREFERENCE” 14 písmen)

Toto množství znaků umožňuje umístit silikonová tlumítka na psí známky tak, aniž by se zakryl jakýkoli text a bylo vše čitelné. Toto je originální formát, který doporučujeme používat.

Vojenské identifikační psí známky na krk WWII Repro Sada, US Original Dog tags WWII Repro Set 787276

Důležitou vlastností dog tags je, že jsou vyrobeny z kovu odolného proti korozi. Identifikační psí známka se obvykle skládá ze dvou totožných známek na jednom řetízku nebo z jedné, která může být jednoduše rozdělena na dvě části. Tato duplikace umožňuje vzít jednu nebo půlku známky z těla vojáka pro ohlášení mrtvého a druhá zůstává s tělem pro identifikaci, když válečné podmínky zabraňují převozu tělesných ostatků.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na našem
e-mailu: info@vipdogtags.com  nebo tel: 776 513 721

Navštivte nás e-shop VIP Dárky se zaměřením na VIP dárky s gravírováním vlastního textu nebo motivu  nebo využijte značení laserem na celou škálu produktů z našeho e-shopu zde produkty.

Zdroj článku :

  1. Wikipedia contributors, “Dog tag,” Wikipedia, The Free Encyclopedia, https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Dog_tag&oldid=805228725 (z 15.10. 2017)
Přejít na začátek