Není známka jako známka

Asi každý z nás měl tu čest se osobně setkat s identifikační US “psí známkou” (tzv. dog tag), která slouží k identifikaci vojáka. Originální údaje na známkách jsou v podstatě unifikované, tedy jméno vojáka, jeho číslo sociálního zabezpečení (SSN), krevní skupina a vyznání, nicméně dnes si může člověk (civil) na známku vyrazit v podstatě cokoliv.

Dnes vám identifikační známky (origo i kopie) a jejich ražbu nabízí spousta firem, nicméně ne každá známka a už vůbec ne každá ražba je kvalitativně stejná. Máte známky, které se razí podle US standardu MIL-SPEC (na spodním obrázku vlevo), které mají viditelně hlubší a čitelnější ražbu nežli alternativní metody ražby.

No ona i samotná  ID známka podle standardu MIL-SPEC vypadá už od prvního pohledu velmi dobře (viz obrázek níže), kdy si můžete např. povšimnout poctivého a přesného zakončení lemu známky včetně otvoru pro řetízek.

Vojenské identifikační psí známky na krk WWII Repro Sada, US Original Dog tags WWII Repro Set 787276

Obecný originální formát standardního vojenského štítku je následující:

Řádek 1: Příjmení (až 14 písmen)
Řádek 2: Jméno, iniciály, (15 písmen)
Řádek 3: Rodné číslo, Datum narození, nebo číslo sociálního pojištění (15 písmen)
Řádek 4: Krevní skupina, jednotka (15 písmen)
Řádek 5: Náboženské vyznání (např: “NO PREFERENCE” 14 písmen)

Toto množství znaků umožňuje umístit silikonová tlumítka na psí známky tak, aniž by se zakryl jakýkoli text a bylo vše čitelné. Toto je originální formát, který doporučujeme používat.

Když jsme u řetízku, ten je také dobré mít ve standardu MIL-SPEC, protože je to opět zárukou kvality materiálu i zpracování. Originál MIL-SPEC řetízek je také označen rytbou USA.

Je potom na každém z nás, zdali mu stačí pro svoji potřebu známky obyčejné (čínské) nebo dá přednost kvalitě materiálu i ražby a zvolí známky ve standardu MIL-SPEC.

Pro fajnšmekry lze pak pořídit ID známky třeba v karbonu, které vypadají velmi dobře a vydrží v podstatě do konce života.

Na závěr si tedy řekněme není známka jako známka.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na našem
e-mailu: info@vipdogtags.com  nebo tel: 776 513 721

Navštivte nás e-shop VIP Dárky se zaměřením na VIP dárky s gravírováním vlastního textu nebo motivu  nebo využijte značení laserem na celou škálu produktů z našeho e-shopu zde produkty.

Přejít na začátek