Co jsou DOG TAGS?

Home » Co jsou DOG TAGS?

Co jsou DOG TAGS?

Dog tags neboli psí známky je neformální nicméně běžně používaný termín pro identifikační štítky, které používají vojáci. Pojmenování “dog tags” vzniklo díky jejich podobnosti s registračními známkami zvířat. Známky se standardně používají především k identifikaci mrtvých a raněných vojáků. Na dog tags jsou vyraženy osobní informace o vojácích a dále poskytují základní lékařské informace jako například krevní skupinu nebo některé armády uvádějí například historii očkování. Psí známky také často uvádějí náboženské preference.

Důležitou vlastností dog tags je, že jsou vyrobeny z kovu odolného proti korozi. Psí známka se obvykle skládá ze dvou totožných známek na jednom řetízku nebo z jedné, která může být jednoduše rozdělena na dvě části. Tato duplikace umožňuje vzít jednu nebo půlku známky z těla vojáka pro ohlášení mrtvého a druhá zůstavá s tělem pro identifikaci, když válečné podmínky zabraňují převozu tělesných ostatků.

Photo by: allnumis.com

Zdroj:

  1. Wikipedia contributors, “Dog tag,” Wikipedia, The Free Encyclopedia, https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Dog_tag&oldid=805228725 (z 15.10. 2017)

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top