gravírování laserem

Gravírování laserem, laserové značení ID známek a dárků na zakázku

Laserové gravírování patří mezi nejtrvanlivější technologie brandingu.

Laserové značení umožňuje přesné a odolné vyobrazení motivů gravírovaných přímo do povrchu reklamního předmětu, a díky tomu má motiv dlouhou životnost. Gravírování laserem je vhodné pro značení a branding kovových i pokovovaných předmětů, dřeva či plastu. Značení laserem má uplatnění v mnoha oblastech průmyslu i výroby, především při značení dílů nebo polotovarů, součástek i finálních výrobků, a to i s povrchovou úpravou (barva, nikl, chrom, Elox atd.)

Laserové značení znamená popisování nebo označování výrobků laserovým paprskem. Při laserovém značení dochází k interakci paprsku s materiálem. Výsledné procesy označujeme jako gravírování, odstraňování, probarvování, kalení a pěnění. V závislosti na materiálu a požadavcích na kvalitu má každý z těchto postupů svoje výhody a nevýhody. Během gravírování laserem je povrch výrobku roztaven a odpařen. Laserový paprsek tímto způsobem odstraňuje materiál a vytváří dojem, že povrch je gravírovaný.

Hlavní výhody laserového značení:

  • Vysoká přesnost i v detailech
  • Kvalita značení – laser zaručuje konstantní a kvalitní výsledky
  • Trvalé značení – laserové značení je trvalé a odolné vůči oděru
  • Rychlost značení – značení laserem patří mezi nejrychlejší způsoby popisování, což ovlivňuje vysokou produktivitu a nižší cenu v porovnání s ostatními způsoby brandingu. Rychlost značení je však závislá na struktuře materiálu a typu motivu. V závislosti na materiálu je nutné zvolit vhodný laser
  • Žádný spotřební materiál – při značení laserem nepotřebujete tonery, etikety, barvu, atd., což se projeví úsporou dalších nákladů.

V závislosti na materiálu je nutné zvolit vhodný laser. Materiály, které je možné popisovat laserem jsou uvedeny níže:

  • Kovy jako nerezová ocel, hliník, zlato, stříbro, titan, bronz, platina nebo měď
  • Plasty, a to i vrstvené
  • Fólie, filmy a obaly

Hledáte dodavatele, který Vám poradí a zajistí značení reklamních předmětů, dárků nebo vašich produktů? Různé typy laserů nám umožňují popisovat jakýkoliv materiál. Krátké dodací termíny jsou pro nás samozřejmostí. Na zakázku pro Vás označíme kusové i libovolně velké série.

Nabízíme popisování pomocí 2 typů laserů: CO2 a Fiber:

  • Laser Fiber – Jedna z nejmodernějších technologií popisu předmětů. Tatoo bezkontaktní metoda, kterou lze značit všechny druhy materiálů, kromě organických materiálů jako je kůže a dřevo. Vyniká svou přesností, stálostí popisu (nelze odstranit běžným používáním) a rychlostí popisu. Při značení nedochází ke vzniku třísek či pilin, jelikož je materiál vysokou teplotou odpařován. Popis je proto čistý a předmět je ihned připraven k zabalení.
  • Laser CO2 – tento typ využívá oxid uhličitý a používá se převážně pro svůj poměrně velký výkon a efektivitu v průmyslové výrobě. Používá se často pro značení do organických materiálů a plastů.

Chcete se poradit o možnostech nebo zanechat nezávaznou poptávku? Ozvěte se nám na info@vipdogtags.com nebo + 420 776 513 721.

Těšíme se na spolupráci!

Váš VIP tým

Ukázky naší práce a reference našich zákazníků najdete ZDE

ZDROJ: https://cs.wikipedia.org/wiki/Grav%C3%ADrov%C3%A1n%C3%AD